Pupil na promie

Na prośbę jednego z naszych sympatyków nadrabiamy

niedopatrzenie i sprawdziliśmy także możliwości podróżowania ze zwierzakami promami morskimi…

Z Polskich portów pływa kilku armatorów i każdy z nich umożliwia nam wypłynięcie całą rodzinką w komplecie. J Na stronie internetowej każdej z linii promowych znajdziemy dość szczegółowe i wyczerpujące informacje dotyczące przewozu zwierząt domowych.

Najczęstszym kierunkiem podróży promem jest Skandynawia. Wybierając się w te rejony możemy wybrać jednego z kilku przewoźników.

Na swojej stronie internetowej armator TT-Line zapewnia, że nasz pupil jest mile widziany i jako nieliczni oferują możliwość jego przebywania zarówno na zewnętrznym i wewnętrznym pokładzie ( z wyjątkiem restauracji, baru i sklepu). Pies musi być na smyczy, kaganiec nie jest obowiązkowy, a na pokładzie zewnętrznym jest przygotowana psia toaleta.  Podróżując z psem nie ma także obowiązku wykupienia kabiny, wyjątkiem są wybrane rejsy nocne.

Płynąc do Szwecji z armatorem UNITY LINE jesteśmy zobowiązani do wykupienia miejsca w jednej z kabin przystosowanych do przewozu zwierząt. Poza kabiną pies musi poruszać się na smyczy i w kagańcu.  Koszt przewozu psa lub kota w tym wypadku wynosi 92,00 PLN + koszt wybranej kabiny.

Zarezerwować kabinę, zgłaszając równocześnie chęć podróży ze zwierzakiem musimy w Stena Line. Psy na pokład muszą być wprowadzane na smyczy i w kagańcu, mniejsze zwierzęta zaś w transporterach.  Podczas rejsu zwierzaki muszą pozostawać w kabinach, wyjątkiem jest wyprowadzenie psa do wyznaczonej „toalety”. Za niedostosowanie się do wymienionych reguł oraz przewóz bez rezerwacji grozą kary pieniężne.

Na niefrasobliwych podróżnych wysokie kary, łącznie z wysadzeniem w najbliższym porcie czekają w Scandlines. Wszystkie zwierzęta muszą być przewożone w transporterach.  Psy – przewodnicy osób niepełnosprawnych podróżują bezpłatnie i nie obowiązują ich powyższe obostrzenia.

Wybierając linie Dfdsseaways także musimy liczyć się z tym iż, zwierzę przez cały rej musi pozostać w klatce. Wyjątkiem są, wcześniej zgłoszone (min. 48 godzin przed podróżą) psy asystujące.  Koszt transportu pupila wacha się w granicach 15-19 Funtów.

Koniecznie pamiętajcie, o czym przypominają także armatorzy na swoich stronach, o sprawdzeniu przepisów dotyczących wwozu zwierząt do kraju, który jest celem naszej podróży. Każde z państw ma swoje odrębne przepisy dotyczące niezbędnej dokumentacji, szczepień czy kwarantanny. Niedostosowanie się do obowiązujących przepisów może oznaczać niewpuszczenie psa (i opiekunów)  do danego państwa, odebranie psa w celu poddania kwarantannie , której wysokie koszty ponoszą właściciele a nawet w ekstremalnych sytuacjach uśpieniem zwierzaka.

Należy więc dobrze przygotować siebie i pupila do urlopu aby bez przeszkód móc się nim cieszyć.

Czego serdecznie Wam życzę

                                                                                             Julia Branderska

(zdjęcie pochodzi z tawernaoya.blogspot.com)