Pokazy Pirotechniczne w Warszawie

W sobotę 05 września prawdopodobnie czekają część Warszawiaków i ich zwierzaki trudne chwile związane z odbywającymi się tego dnia na Stadionie Narodowym II Międzynarodowymi Pokazami Pirotechnicznymi.

Jeśli macie zwierzaka, który boi się  wystrzałów, a nie możecie tego dnia uciec z miasta powinniście przygotować, zwłaszcza psa, na ten potencjalnie ciężki dla niego wieczór. 

Na początek kilka informacji organizacyjnych, zaczerpniętych ze strony internetowej festiwalu. Impreza rozpoczyna się o godzinie 18.00. i przewiduje "4 mega pokazy". Trzy z pokazów pirotechnicznych są to pokazy biorące udział w organizowanym konkursie, każdy ma trwać ok. 15 minut, ich planowe rozpoczęcia powinny odbywać się odpowiednio o godz.: 21.05., 21.55., i 22.45.  Pokaz finałowy odbędzie się o 23.30. 

Nie wiemy na ile Pokazy będą "odczuwalne", i słyszalne, dla czworonogów. Na wszelki wypadek, aby zminimalizować stres u psa należy postępować analogicznie jak podczas Sylwestra.,

Aby zograniczyć dopływające bodźce należy zasłonić okna, włączyć muzykę lub telewizor. Zmęczcie psa zarówno fizycznie, jak i psychicznie, bawiąc się w tropienie i aktywności wykorzystujące węszenie. Pójdzie na długi spacer przed rozpoczęciem pokazów, pamiętajcie aby pies zawsze miał przyczepioną do obroży czy szelek adresówkę. W domu zachowujcie się normalnie, nie należy pokazywać psy, głaszcząc go i pocieszając, że jest się czego bać. Pozwólmy pupilowi na schowanie się w ulubionym, zacisznym miejscu, można także spróbować odwrócić jego uwagę ulubionym przysmakiem lub zabawką. 

Mając w perspektywie kolejne imprezy, także sylwestrowa można także spróbować przyzwyczajać psa do odgłosów fajerwerków, wybuchów. Należy odtwarzać nielubiane odgłosy na tyle głośno aby pies zwracał na nie uwagę i budować pozytywne skojarzenia związane z jedzeniem oraz zabawą.

Życzę Wszystkim spokojnego weekendu, mając nadzieję, że nie taki pokaz straszny jak go malują... :) 

                                      

                                                                                                                                               Julia Branderska